Co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz ? Akademia Pozytywnej Kobiety

Co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz ?

Nie jesteś już dzieckiem – włącz odpowiedzialność. 

Nie mamy wpływu na pory roku, nie mamy wpływu na to, czy świeci słońce, czy pada deszcz. W końcu niewiele mamy wpływu na innych ludzi. Niczego z tych rzeczy zmienić nie możesz, ale możesz zmienić coś innego, coś najważniejszego. Siebie. Nie jesteś już dzieckiem, włącz odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Zmień je na lepsze. Zmień je na takie, na jakie zasługujesz. Aż w końcu zmień je na takie, jakiego pragniesz. Ale pewnie zapytasz mnie o to: Co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz ?

Panuje takie przekonanie, że dużo rzeczy nam się należy. Wielu z nas ma bardzo roszczeniowe postawy wobec rodziców, opiekunów, a potem pracodawcy, państwa czy innych ludzi.

Zrzucamy odpowiedzialność za podjęcie decyzji, za nasze życie na innych ludzi, sądząc, że to np. rodzice powinni zadbać o nasz status materialny, a pracodawca za dostatnie życie.

Kiepsko nam się żyje, bo rząd wprowadza złe ustawy, bo sąsiedzi są niemili, czy życie jest ciężkie, ogólnie. Ty ciągle się zastanawiasz i nadal nie wiesz, co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz ?

Nie jesteś już dzieckiem. Nie pozwalaj, nawet za cenę spokoju i braku konsekwencji komuś urządzać Twojego życia. Włącz odpowiedzialność i zacznij żyć świadomie.

Przestań zatem winić rodziców za braki w wychowaniu, kiepską sytuację finansową, czy miejsce, w którym mieszkasz. Włącz odpowiedzialność i zmień to. Przecież możesz !

Przestań narzekać, że pada deszcz i zima długo trwa. W czym Ci może przeszkodzić zima, jeśli chodzi o Twoje życie, Twoje marzenia, Twoją pracę nad sobą ? Nie uważasz, że to tylko wymówka ? Nie obwiniaj pogody, że przez nią nie masz humoru, czy siły, bo to przecież absurd ! Weź się do pracy, narzuć sobie kilka obowiązków dziennie i spełniaj je, by dotrzeć do upragnionego celu!

ok, zatem : CO ZROBIĆ, BY MIEĆ ŻYCIE JAKIEGO PRAGNIESZ 

Przestań szukać winy w całym świecie, że dziś jeszcze nie osiągnęłaś tego, o czym marzysz.

Pomyśl : Co naprawdę zrobiłaś, by to osiągnąć ?
Jakie kroki przedsięwzięłaś, by dziś cieszyć się życiem, o którym marzysz. Pracą, która przyniesie Ci radość, czy mieszkaniem, do którego będziesz wracać z radością.

Czas zadać sobie kluczowe pytanie :

Czy naprawdę wzięłaś 100% odpowiedzialności za swoje życie ? 

Jakie są konsekwencje, jeśli do tej pory jeszcze tego nie zrobiłaś ?

To znaczy, że „bierzesz” życie, takim jakie jest. Doświadczasz tylko co, co życie lub inni ludzie podsuwają Ci pod nos. Nie masz swojej mocy sprawczej, siły, nie masz działania, które doprowadzi Cię do celu.

Jeśli tak było do tej pory, trudno. Każda z nas się uczy całe życie. Dziś usiądź na moment, zwolnij na kilka minut i pomyśl… jakiego życia pragniesz, co Ci się dzisiaj nie podoba w Twoim życiu, czego nie lubisz, nie tolerujesz.  Przecież to Twoje życie, masz na nie wpływ. Tylko musisz zrozumieć, że nie jesteś już dzieckiem. Nikt Ci już tego życia nie musi planować, kreować, nikogo nie musisz słuchać. Włącz odpowiedzialność za swoje życie, za swoje sukcesy, porażki. Weź na siebie konsekwencje popełnianych błędów, ucz się na nich, Zmieniaj to, co jest niefajne.

KREUJ NOWE ŻYCIE, TAKIE JAKIE PRAGNIESZ

Znajdź nową pracę, jeśli ta Ci nie odpowiada. Znajdź nowe mieszkania, może w innej dzielnicy, innym mieście, a może w kraju o którym marzysz. Przecież jesteś dorosła, możesz wszystko. Masz wszelkie możliwości.

Nie żyj jak ofiara, nie zasłaniaj się, odpowiedzią, że tak musi być, że życie juz takie jest. Nie wmawiaj sobie i całemu światu, że czegoś nie można zmienić. Wszystko można. Czasami taka zmiana jednak dużo kosztuje. Czasami pieniędzy, czasami czasu, energii a czasami tego, że musimy wyjść poza strefę naszego komfortu, ale uwierz mi, wkrótce to zaprocentuje, a Twoje szczęście i poczucie bezpieczeństwa będzie jeszcze większe.

Czasami ogranicza nas lęk, ale weź go pod rękę i idź razem z nim. Strach, to normalna reakcja organizmu na nową sytuację, a lęk często jest wykreowany przez naszą wyobraźnię. Często mamy obawy o rzeczy, które tak naprawdę nigdy nie miały miejsca i wcale mieć nie muszą.
Jeśli się boisz, zapytaj siebie, czego. Określ to dokładnie. Zrób wszystko, by zminimalizować ryzyko. Nie bój się, strach nie jest niczym złym, dopóki Cię nie zatrzymuje.

Więc, zapamiętaj : Nie jesteś już dzieckiem –  Dziś już wiesz, co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz.
Zacznij działać, pomyśl jaką jedną rzecz, możesz zrobić już dziś. Jestem bardzo ciekawa, co to będzie. Jaką pierwszą zmianę, taką świadomą i tylko Twoją podejmiesz już dziś. Jeśli masz ochotę, podziel się ze mną w komentarzu. Wiesz, czasami taka publiczna deklaracja ma większą moc. Napisz tu… i zacznij działać, a potem jak będziesz miała ochotę wróć za jakiś czas i daj nam znać, na ile zmieniło się Twoje życie, przez to jedno Twoje działanie.

 

Wierzę w Ciebie, w Twoją moc, siłę i odwagę.

Wierzę w Ciebie i Ty też uwierz, że możesz wszystko.

Tylko zaakceptuj to, weź za to odpowiedzialność. Wszystkiego dobrego.

Podziel się proszę w komentarzu swoim przemyśleniem, swoją zmianą, jaką wprowadzisz.
Będzie mi też niezwykle miło, jeśli ten post skłonił Cię do przemyśleń i przede wszystkim do działania, jeśli go polubisz lub udostępnisz. Może znasz w swoim otoczeniu osoby, które również chcą mieć życie jakiego pragną, a wciąż są daleko, udostępnij ten wpis. Niech znajdą sposób na szczęście. Dziękuję

 

Z miłością 
Monia ♥

Twoja Pozytywna Trenerka Kobiecej Pewności Siebie 
2 thoughts on “Co zrobić, by mieć życie, jakiego pragniesz ?

  1. Bardzo trafny artykuł, tym bardziej, że statystyczni Polacy nauczeni są narzekania, zrzędzenia i przerzucania odpowiedzialności na innych. Sam często poruszam tę tematykę i miło mi przeczytać, że ktoś rozumuje w podobny sposób 🙂 W 100% się z Tobą zgadzam: czas skończyć z usprawiedliwianiem i narzekaniem i najwyższa pora wziąć życie w swoje ręce! Aby to życie było takie jakie chcemy mieć.

  2. Zaczynam działać ❤ powoli wdrażam się w zakładanie firmy, ostatnio mam wielką motywację i ogarniam ten temat coraz bardziej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *