Jak pokochać i zaakceptować siebie. Oto 6 kroków do sukcesu !

Jak pokochać i zaakceptować siebie. Oto 6 kroków do sukcesu !

 

 

Kilka dni temu były  Walentynki. Dzień miłości, przytulasków, pocałunków, uroczych prezentów. W ten dzień jakby inaczej trzymamy się za rękę, czy idziemy na randkę.  Pamiętamy o tym, by okazać miłość ukochanym osobom, ale czy pamiętasz o sobie. Pamiętasz o tym, żeby pokochać i zaakceptować siebie ?

Po co ?

 • Jeśli nie potrafisz pokochać siebie, jeśli masz problem z tym, żeby siebie zaakceptować nie będziesz potrafiła przekazać miłości dalej.
 • Jeśli Ty nie pokochasz siebie, świat nie pokocha Ciebie.
 • Jeśli Ty nie będziesz akceptowała siebie i swojej osoby, ciężko Ci będzie w życiu, w dniu codziennym.
 • Jeśli pokochasz siebie, nabierzesz do siebie zaufania i wiary we własne możliwości.

 

MIŁOŚĆ DO SAMEJ SIEBIE, PEŁNA AKCEPTACJA SWOJEJ OSOBY, 

TO PRZEDE WSZYSTKIM

NICZYM NIE OGRANICZONA PEWNOŚĆ SIEBIE

 

No dobrze, wiemy już po co mamy pokochać i zaakceptować siebie, więc teraz dowiedzmy się jak to zrobić. Na pewno nie jest to łatwa sprawa, tym bardziej, jeśli to uczucie do samych siebie jest na naprawdę niskim poziomie. Jeśli trwa długo, jeśli każdego dnia utrwalamy się w tym przekonaniu, że wcale nie jesteśmy ani cudowne, ani wyjątkowe, tylko wręcz przeciwnie. Nic nam się nie udaje, nie potrafimy sobie ułożyć życia, jesteśmy grube, mamy cienkie włosy i nieładne włosy.

Czas skończyć z tym myślenie. Czas na to, by sobie pomóc. Czas, by potraktować siebie w końcu jak wyjątkową i niesamowitą kobietę, która wszystko może !

 

6  KROKÓW JAK POKOCHAĆ I ZAAKCEPTOWAĆ SAMĄ SIEBIE.

 

 1. ZAUWAŻ I ZATROSZCZ SIĘ O SIEBIE

  Każdego dnia troszczymy się o naszą rodzinę, bliskich. Staramy się sprawić przyjemność znajomym, czy wypaść jak najlepiej w oczach szefa i współpracowników. Staramy się nikogo nie urazić, nikomu nie zaszkodzić. Znamy i szanujemy preferencje tak kulinarne, jak i spędzania wolnego czasu naszych bliskich i często podporządkujemy swoje życie i wszystkie swoje działania właśnie pod to.

  No dobrze, a gdzie w Tym wszystkim jesteś Ty ? Gdzie Twoje marzenia, cele ? Gdzie się podziało Twoje hobby, Twoja pasja, która kilka lat temu wywoływała uśmiech, radość i te niesamowite motylki w brzuchu ?

  Nie zapominaj o sobie, czy wiesz jakie wartości są najważniejsze w Twoim życiu ? Jaki kierunek wyznacza Twoja latarnia, a może … nawet nie masz swojej latarni, bo płyniesz wciąż w kierunku latarni innych osób !

  Podstawą miłości do siebie, jest zadbanie o siebie. Uważność, znajomość i respektowanie swoich potrzeb. To TY jesteś najważniejsza, a potem dopiero cały świat wokół.

 2. ZAAKCEPTUJ WŁASNE NIEDOSKONAŁOŚCI, NIE MUSISZ BYĆ IDEALNA

  Nie ma na świecie ludzi idealnych i Ty też taka nie musisz być. I wcale nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny, ale również o Twoje umiejętności, cechy osobowości czy temperament.

  Zastosuj zasadę : zaakceptuj to, czego zmienić nie możesz a zmieniaj to, czego nie akceptujesz.

  Nie chodzi o to, by dążyć do doskonałości w każdej dziedzinie, ale nauczyć się radzić sobie ze swoimi słabościami. Wykorzystać inne talenty, umiejętności po to, by słabości stały się mniej uciążliwe, czy widoczne. Pokazuj światu i chwal się swoimi mocnymi stronami. Umiejętności, które posiadasz i sprawiają Ci przyjemność doprowadzaj do mistrzostwa, bo to sprawia Ci przyjemność.

 3. WYŚLIJ SWOJEGO KRYTYKA WEWNĘTRZNEGO NA WAKACJE

  My kobiety mamy niesamowite zdolności umniejszania swoich wartości, nie doceniania swoich sukcesów oraz krytykowania siebie na każdym kroku.

  Dlaczego ciągle wmawiasz sobie, że jesteś głupia, roztrzepana. Obrażasz siebie, oskarżasz, podcinasz skrzydła, obniżając i wbijając swoją pewność siebie wprost pod podłogę ?

  Jeśli tak robisz, mam dla Ciebie dobrą wiadomość… tak samo jak to robisz, możesz tylko Ty przestać to robić. Spróbuj kontrolować swoje myśli, zwracaj uwagę na momenty/sytuacje, kiedy siebie najmocniej karcisz. Staraj się tego nie robić.

  Skup się wtedy na pozytywach. Na tym, co zrobiłaś dobrze. Doceń swoje sukcesy, nawet te maleńkie. Przecież nawet ugotowanie pysznego obiadu czy umycie okien to niezła sztuka i należą Ci się słowa uznania. Gdyby Twoja koleżanka ugotowała Ci pyszny obiad, na pewno byś ją pochwaliła, a siebie chwalisz ???

 4. WEŹ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SIEBIE I SWOJE ŻYCIE

  Nie jesteś już dzieckiem. Już nikt Cię nie prowadzi za rękę, ale też nie bierze za Ciebie odpowiedzialności. Dorosłaś, masz pełną odpowiedzialność za swoje życie, za to, co czynisz, za to, dokąd zmierzasz i jaką drogą.

  Przestań winić cały świat za swoje niepowodzenia. To, że masz zły humor, nie wynika z faktu, że jest  zima, ale dlatego, że nie wiesz co masz ze sobą zimą zrobić. Jesteś znudzona, zmęczona, kręcisz się w kółko. Nie działasz, nie realizujesz celów, bo najprawdopodobniej nawet ich nie masz. Zaniedbujesz obowiązki. Fakt, masz ich za dużo. Nikt Ci nie pomaga, ale czy poprosiłaś o tą pomoc? Czy potrafisz asertywnie komunikować swoje potrzeby, asertywnie odmawiać, kiedy ktoś dorzuca Ci kolejne obowiązki ?

  Ty kreujesz swoje życie i tylko Ty. Nie szukaj winnych swoich niepowodzeń, nie porównuj się do innych umniejszając tym swoje poczucie wartości. Podejmuj świadome decyzje, dokonuj wyborów w kierunku swoich wartości, wyznacz drogę do celu i podążaj nią.

 5. DOPROWADZAJ SWOJE TALENTY I UMIEJĘTNOŚCI DO MISTRZOSTWA. 

  Czerp z nich jeszcze więcej radości. Zrób sobie listę a na niej .. moje zdolności, talenty i umiejętności. Skoncentruj się na tym, co robisz dobrze, co sprawia Ci radość, wywołuje satysfakcje, a nie flustracje. Doprowadzaj to do mistrzostwa, wykorzystuj w każdej możliwej sferze życia. Zastanów się, czy nie marnujesz potencjału, czy swoją umiejętność możesz wykorzystać do swojej pracy, może relacji z innymi, a może do założenia nowego biznesu 🙂

  Zauważaj i doceniaj swoje sukcesy. Zacznij zapisywać w kalendarzu, zrób to chociaż przez miesiąc … a sama się zdziwisz, ile fantastycznych rzecz dokonałaś. Pamiętaj o nagradzaniu samej siebie i dobrym słowie!

  Popatrz na siebie dokładnie tak, jak patrzysz na bliską osobę. Ją potrafisz docenić za każdy drobiazg, a siebie ??

 6. SZANUJ SIEBIE I INNYCH 

  Szanuj siebie jako osobą, ale także nie zapominaj o swojej przestrzeni osobistej. Co to jest ? To są Twoje wartości, przekonania, postawy, samoocena. Nie pozwól nikomu zaburzać jej granic.

  Kochaj siebie mocno i nie pozwól się wykorzystywać, ale z drugiej strony pomagaj innym. Kiedy tylko możesz, kiedy jest taka potrzeba, a Ty możesz na nią odpowiedzieć.

  Szanuj swoją przestrzeń osobistą, ale również przestrzeń osób z Twojego otoczenia. Nie wymagaj rzeczy, których druga osoba nie może spełnić. Nie obrażaj, nie wyrażaj złych opinii, nie krzywdź.

  Jeśli pokochasz siebie i będziesz traktowała się z szacunkiem, będziesz potrafiła tą miłość i szacunek okazać drugiej osobie.

Jeśli w Twoim sercu będzie spokój, miłość, bezpieczeństwo i harmonia,
to szybko zobaczysz, że wszystkie te piękne rzeczy
zagoszczą w Twoim codziennym życiu. 

Który z tych sześciu kroków jest według Ciebie najtrudniejszy. A co przychodzi Ci z łatwością ?
Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami.

Ściskam mocno 
Monia ♥

4 thoughts on “Jak pokochać i zaakceptować siebie. Oto 6 kroków do sukcesu !

 1. Monia opisałaś wszystko co najważniejsze 😀 właśnie to są te kroki do szczęścia, trudne, wymagające naszej dyscypliny ale jak najbardziej możliwe i przynoszące cudowne efekty 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *