jak spełniać swoje marzenia

Instrukcja obsługi Twoich marzeń

Marzenia się nie spełniają same, doskonale o tym wiesz. Możesz chcieć z całych sił, możesz afirmować całymi dniami, wysyłać swoje prośby w świat, czekając na złotą rybkę, ale niestety bez Ciebie, Twojej motywacji oraz działania nic samo się nie stanie.

Pomogę Ci, podpowiem Ci jak urzeczywistnić to, o czym marzysz.

 1. ZASTANÓW SIĘ, CZEGO NAPRAWDĘ PRAGNIESZ
   Jakie jest Twoje marzenie. Co Cię uszczęśliwia, co sprawia, że odczuwasz radość, zadowolenie, satysfakcję. Jaka rzecz, jaki cel, który osiągniesz spowoduje, że będziesz czuła się spełniona. To ma być tylko Twoja potrzeba, nie męża, dziecka czy rodziców. Coś, co spowoduje, że Twoje życie ruszy do przodu.

  Bardzo często mylimy pojęcia i wydaje nam się, że np. marzymy o dziecku, bo gdy ono przyjedzie na świat, to nasza rodzina w końcu będzie szczęśliwa i wszystko się ułoży. Tak naprawdę to marzymy o tym, by nasz związek z mężem, partnerem był szczęśliwy, byśmy czuły się kochane i akceptowane. Dziecko to tylko forma „marzenia zastępczego”.

  Bardzo często też marzymy o tym by schudnąć, bo wtedy wydaje nam się, że wszystko się zmieni, że będziemy szczęśliwe, zdobędziemy przyjaciół, a tak naprawdę to brakuje nam pewności siebie, nie akceptujemy siebie i swojego ciała i często nawet zmiana rozmiaru nic tu nie zmieni. Potrzeba nam popracować nad sobą, swoimi mocnymi stronami, oczywiście ciałem też, ale przede wszystkim potrzebujemy odzyskać wiarę i siłę w siebie, a nie zeszczupleć.

  Tak więc zastanów się dobrze o czym marzysz. Tak z głębi serca, jakie są Twoje wartości, potrzeby, priorytety. Niech to będzie Twoje prawdziwe marzenie, a nie prezent zastępczy, który ukoi troszkę ból  po stracie tego, czego naprawdę potrzebujesz.
  ZAPISZ SWOJE MARZENIE + jak się będziesz czuła, gdy się ono spełni

 2. ZAMIEŃ MARZENIA W CELE 
  Marzenia jakie są, każda z nas wie. Piękne, kolorowe, zachwycające, wywołują bicie serca, drżenie rąk oraz wszystkie najpiękniejsze emocje, jakie tylko potrafimy sobie wyobrazić. Jednak mają jedną, maleńką wadę: znikają czasami szybciej, niż się pojawiły.

  Co musimy zatem z nimi zrobić, by nie znikły, a wręcz przeciwnie, by się urzeczywistniły ?
  Jedynym rozwiązaniem jest, by zamienić je w cele. A dlaczego ? Bo cel tym różni się od marzenia, że ma określony termin realizacji. Jeśli przekujesz marzenie w cel, nie ma opcji, musisz zacząć działać.
  ZAPISZ SWÓJ CEL + termin realizacji

 3. ZNAJDŹ SWOJE MOCNE STRONY I TALENTY
  W każdej z nas drzemie ogromny potencjał, lecz rzadko z niego korzystamy. Często skupiamy się na naszych słabszych stronach i na siłę próbujemy podnosić ich wartość, często okupując to ogromnym stresem, wysiłkiem, by na końcu stracić siły i motywację. Naucz się żyć, ze swoimi słabszymi stronami, pomagaj sobie jak możesz w sferach życia, w których gorzej sobie radzisz, pamiętaj, że nie wszędzie musisz być idealna.
  Zamiast próbować na siłę ulepszać to, czego nie potrafisz, z czym masz problem i czego zwyczajnie nie lubisz robić skup się na tym, w czym jesteś dobra, co przynosi Ci radość, sprawia przyjemność i przychodzi z łatwością. Ulepszaj te umiejętności, sięgaj po mistrzostwo w tych właśnie dziedzinach. Jeśli jesteś ciekawa świata, lubisz poznawać nowe miejsca, sprawdź, czy nie wykorzystasz tej umiejętności w kuchni (np. gotując nowe potrawy), w pracy (wymyślając innowacyjne projekty), w wychowaniu dzieci (pokazując nowe rozwiązania i miejsca), etc .. jedna umiejętność czy mocna strona może być wykorzystana w kilku dziedzinach życia, to zależy tylko od Ciebie, w ilu 🙂
  Jak ma Ci to pomóc w realizacji celu. Wypisz swoje mocne strony, umiejętności i zobacz, które z nich pomogą Ci osiągnąć Twój cel, by spełnić Twoje marzenie.
  ZAPISZ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI + jak Ci pomogą osiągnąć cel. 

 4. Podejmij działanie. 
  Masz już swój cel i znasz już swój potencjał, czas zabrać się do pracy.
  Wypisz na kartce 20 rzeczy, które przybliżą Cię do osiągnięcia Twojego celu. Na początek tylko dwadzieścia, może się to wydawać dużo, ale jak zaczniesz pisać, gwarantuję Ci, że szybko zapełnisz tą listę. Pierwsze 20 czynności, spraw, zadań, które przybliżą Cię do Twojego celu. Niech to będzie wszystko,co przyjdzie Ci na myśl, np. telefon do kogoś, by spytać co i jak, sprawdzenie info w internecie, może wyszukanie szkoleń, a może wstanie 15 minut wcześniej każdego dnia, by móc coś wykonać, bo wieczorem nie masz czasu albo siły.

  Jesteś już bardzo blisko osiągnięcia celu i spełnienia marzenia, zostało już tylko działanie. Twoje działanie. Pamiętaj, czas i tak upłynie, czy będziesz działać, czy nie. Zadziałaj i zacznij spełniać marzenie.
  Miej odwagę ! Nie patrz z zazdrością na koleżanki, że one już mają zgrabną sylwetkę, lub biegle władają hiszpańskiem, o którym ty marzysz od lat. Odrzuć wszystkie wymówki, że nie masz czasu, że jesteś już za stara czy, że i tak nie potrafisz. Działaj.
  Rozpisz kolejne działania, które przybliżą Cię do celu.

  Napisz plan na jutro, pojutrze i cały przyszły tydzień, a jak go wykonasz powtórz punkt czwarty 🙂 i tak, aż nie spełnisz swojego marzenia.
  Ja trzymam za Ciebie kciuki. Dasz radę, jesteś dzielna i wytrwała.

Życzę Ci powodzenia, spełniaj marzenia do woli, bez ograniczeń. 
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli polubisz ten post, lub go udostępnisz. Niech inni też spełniają swoje marzenia, wtedy świat będzie piękniejszy.

 

Ściskam mocno 
Monia ♥

3 thoughts on “Instrukcja obsługi Twoich marzeń

 1. Nie sztuką jest siedzieć i marzyć, ale małymi kroczkami przybliżać się do realizacji marzeń! Odkąd przestałam być „w gorącej wodzie kąpana” i nie chcę wszystkiego osiągać w jednej chwili, a plany podzieliłam na mniejsze etapy – widzę jak powolutku osiągam każdy z założonych celów. Rozwijam skrzydła, realizuję się, jestem szczęśliwa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *